معرفی انواع خودروی چانگان

معرفی انواع خودروی چانگان

 

 

معرفی انواع خودروی چانگان ،همکاری سایپا و چانگان از سال 1394 به صورت رسمی شروع شد. شرکت سایپا در آن زمان علاوه بر چانگان با دو برند زوتی و برلیانس نیز قرارداد امضا کرد تا بتواند میزان فروش محصولات خود را با عرضه این سه برند چینی به میزان چشمگیری افزایش دهد.با هوشمند خودرو همراه باشید.

پارس خودرو به عنوان زیرمجموعه گروه خودروسازی سایپا نیز به تولید انبوه محصولات برلیانس پرداخت. همچنین محصولات زوتی در کارخانه بن رو سایپا تولید شد و سایپا کاشان نیز وظیفه تولید چانگان را بر عهده گرفت.

چانگان سی اس 35

معرفی انواع خودروی چانگان

از بین سه برند برلیانس، زوتی و چانگان، شرکت سایپا محصولات برلیانس را به تعداد انبوه تولید کرد که در کنار تبلیغات مناسب، خودروهای برلیانس به یکی از پرفروش‌ترین خودروهای چینی بازار ایران تبدیل شدند، اما سایپا به محصولات زوتی چون Z300 یا آریو به خوبی توجه نکرد و این برند در بازار ایران ناموفق ظاهر شد. از سویی شرکت سایپا از سال 1395 کراس اوور سی اس 35 را تولید و به بازار عرضه کرد که مشتریان نیز از آن استقبال کردند. گفتنی است شرکت سایپا مدل‌های مختلف چانگان شامل CS75 ، CS85 ، CS95، بنی و ایدو الکتریکی را چندین بار در معرض نمایش قرار داد، اما هیچ یک از آن‌ها تولید نشدند و در حال حاضر فقط چانگان سی اس ۳۵ در بازار ایران موجود است.


چانگان CS 35 (مونتاژ)
ماجرای ورود چانگان به بازار ایران در سال 1393 را می‌توان قصه‌ای پرغصه توصیف کرد که در آن زمان با تاخیر 9 ماهه در تحویل خودروها به مشتریان، کمبود قطعات یدکی و قیمت‌گذاری بالا برای این کراس‌اور همراه بود. اما در پاییز 1395 و پس از شروع مونتاژ این محصول در خط تولید سایپا کاشان، قیمت CS35 کاهش محسوسی داشت و خریداران مدل‌های اولیه وارداتی آن را با ضرر هنگفتی مواجه کرد. با این وجود می‌توان گفت CS35 به سبب طراحی ظاهری متناسب و مشخصات فنی قابل قبول، می‌تواند به‌عنوان یکی از خودروهای موفق در بازار کراس‌اور‌های جمع و جور ایران مطرح باشد.

چانگان ایدو 

معرفی انواع خودروی چانگان
چانگان ایدو – changan eado – سدانی چینی است که توسط سایپا وارد کشورمان شده است. این خودرو در سال 2012 معرفی شده و طراحی آن در ایتالیا صورت گرفته . چراغ های تیز و خطوط روی بدنه این خودروی چینی را زیبا کرده و چهره ی جوان پسندی به آن داده است. ایدو از موتور 1.6 لیتری BlueCore و گیربکس 4 سرعته اتوماتیک بهره می برد و از نظر ایمنی نیز با توجه به داشتن سیستم کنترل پایداری و 2 کیسه هوا، سطح مناسبی دارد. ایدو در ابتدا در تعدادی محدود به صورت وارداتی به بازار عرضه شد و سایپا اعلام کرده بود در آینده قصد عرضه مدل مونتاژ داخل آن به بازار را دارد، اما پس از مدتی پروژه تولید ایدو متوقف شد و سایپایی ها به عرضه کراس اور cs35 از این شرکت بسنده کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *