۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

شاید ۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز سازنده پیشرفته‌ترین، لوکس‌ترین و پرفورمنس ترین خودروهای روی زمین باشد و هیچ‌کدام این‌ها اتفاقی نیست. از زمان معرفی اولین خودروی بنزینی توسط کارل بنز در سال ۱۸۸۶ تاکنون مرسدس در زمره پیشگامان خلاقیت‌ها و نوآوری‌های ساختارشکن صنعت خودرو بوده است. خودروی پیشرانه عقب و سه‌چرخ برای همیشه حمل‌ونقل بشر را تغییر داد و همین موضوع راه را برای تولید محصولاتی که تا به امروز هم ادامه دارد هموار نمود. در ادامه شما را با حقایقی درباره مرسدس بنز که به گوشتان نخورده آشنا می‌کنیم. این مطلب جذاب را از دست ندهید!

 

گوتلیب دایملر بطور تصادفی اولین موتورسیکلت را اختراع کرد

زمانی که دایملر پیشرانه عمودی یک سیلندر را که با بنزین کار می‌کرد در سال ۱۸۸۵ اختراع کرد از فریمی چوبی بر پایه یک دوچرخه استفاده نمود. این اختراع جذاب نام دایملر ریت واگن را به خود گرفت که امروزه از آن با عنوان اولین موتورسیکلت واقعی نام برده می‌شود.

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

 

مرسدس بنز اولین شرکتی است که خودروی مدرن را به دنیا معرفی نمود

کارل بنز در سال ۱۸۸۶ اختراع خود یعنی خودروی سه‌چرخ بنزینی را ثبت نمود. همسر بنز خانم برتا بنز بدون اطلاع کارل توانست مسافتی حدود ۲۰۰ کیلومتری را در سراسر آلمان طی کند. این خودروی سه‌چرخ از پیشرانه چهارزمانه تک پیستونه ی ۹۵۴ سی‌سی استفاده می‌کرد. این پیشرانه در آن زمان قدرت قابل‌توجه ۰.۹ اسب بخاری داشت.

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

مرسدس بنز در سال ۱۹۰۶ خودرویی هیبریدی ساخت

پیش از آنکه خودروهای بنزینی خالص همه‌گیر شوند خودروسازان به دنبال تولید خودروهای هیبریدی الکتریکی و بنزینی بودند؛ و مرسدس بنز نیز اولین خودروی هیبریدی خود را معرفی کرد. این خودرو دارای پیشرانه بنزینی در جلو به همراه داینامویی بود که دو پیشرانه در عقب را به راه می‌انداخت. این خودرو به حداکثر سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت می‌رسید.

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

آن‌ها یکی از اولین سیستم‌های ترمز و سیستم تعلیق برای چهار چرخ را معرفی کردند

تا تابستان سال ۱۹۲۴ تمامی خودروهای مرسدس بنز دارای ترمزهایی برای چهار چرخ بودند و این امر تعهد مرسدس به ایمنی را نشان می‌دهد. در سال ۱۹۳۱ شاهد معرفی مرسدس بنز ۱۷۰ بودیم که دارای سیستم تعلیق در هر چهارگوشه خودرو بود. این خودرو دارای فنرهای تخت در جلو و فنرهای پیچشی خلاقانه در بخش عقب بود.

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

رنگ نقره‌ای نمادین از هدف صرفه‌جویی وزن برای مسابقات گرفته شده است

اکثر خودروهای مسابقه‌ای مرسدس بنز و برخی از مدل‌های پرچم‌دار و سفارشی این برند دارای رنگ مشهور نقره‌ای بوده‌اند اما تاکنون به دلیل انتخاب این رنگ فکر کرده‌اید؟ خودروی مسابقه‌ای مرسدس بنز با نام W25 در سال ۱۹۳۴ در نوربرگ رینگ حضور یافته بود، این خودرو که دارای بدنه‌ای آلومینیومی و رنگی سفید بود باید زیر ۷۵۰ کیلوگرم وزن می‌داشت تا اجازه حضور آن در مسابقه صادر می‌شد اما این خودرو یک کیلوگرم سنگین‌تر از عدد یاد شده بود. تیم مسابقه مرسدس تصمیم گرفت تا رنگ خودرو را پاک کند و نتیجه آن تولید خودروی نقره‌ای درخشانی شد که در پایان قهرمان و این رنگ هم به یک نماد بدل شد.

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

مناطق مچاله شدن ایمنی اولین بار در مرسدس بنز دیده شد

در سال ۱۹۵۱ و زمانی که اکثر آمریکایی‌ها فکر می‌کردند هر چه بزرگ‌تر بهتر، مهندس مرسدس بنز به نام Béla Barényi تحقیقی انجام داد که نتیجه آن وجود سلول‌های ویژه‌ای در داخل بدنه خودرو بود که در زمان وقوع تصادف دفرمه می‌شد. این مناطق مچاله شده به توزیع نیروی تصادف در مناطق مختلف کمک می‌کرد. از سال ۱۹۵۹ به بعد این نوآوری در محصولات مرسدس به کار گرفته شد.

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

کار بازوی پرفورمنس مرسدس یعنی AMG از یک گاراژ شروع شد

در حال حاضر AMG بیش از ۵۰ مدل مختلف مرسدس را ارتقا داده و بنابراین این بازوی پرفورمنس تجربه بسیار زیادی در تیونینگ گیرای پیشرانه، سیستم تعلیق و… محصولات مرسدس دارد. برند پرفورمنس مرسدس بنز در دهه ۶۰ میلادی توسط دو مهندس موتور اسپورت اسبق دایملر-بنز تأسیس گردید. آن‌ها پیش از تأسیس شرکت خود سدان ۳۰۰ SEL 6.8 (خوک قرمز) کاملاً ارتقا دادند. این خودرو در مسابقات ۲۴ ساعته اسپا در سال ۱۹۷۱ شرکت نمود. AMG بطور رسمی در سال ۱۹۹۰ به مرسدس پیوست.

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

ترمزهای ضد قفل بطور ویژه برای S کلاس ساخته شدند

هم‌اکنون ترمزهایی که در زمان فشار سنگین پا روی آن‌ها قفل نمی‌کنند در اکثر خودروها دیده می‌شوند. این ترمزها باعث حفظ جان افراد زیادی شده زیرا راننده همچنان می‌تواند خودرو را کنترل نماید و شاید هم از وقوع تصادف پیشگیری کند. مرسدس بنز برای اولین بار با همراهی بوش در دهه ۷۰ میلادی این تکنولوژی را معرفی و سپس در سال ۱۹۷۸ آن را روی S کلاس نصب کرد. اندکی بعدتر اکثر محصولات این خودروساز به‌صورت استاندارد با ترمزهای ضد قفل عرضه شدند.

 

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

محصولات تأیید شده مرسدس بنز گارانتی با کیلومتر نامحدود دارند

با سابقه حدود یک قرنی در تولید خودروهایی پیشرفته و ایمن، محصولات امروزی مرسدس بنز واقعاً لوکس هستند. خوشبختانه از طریق برنامه پیش از خرید تأیید شده‌ی مرسدس بنز CPO می‌توانید یک خودروی نمادین را با قیمت مناسب‌تری بخرید. مهم‌تر از همه اینکه تمامی محصولات CPO شده مرسدس بنز دارای گارانتی با کیلومتر نامحدود برای ۵ سال هستند.

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

مرسدس بنز اولین خودروی خودران را حدود ۲ دهه پیش معرفی کرد

خودروهای خودران هم‌اکنون خبرهای زیادی را به خود اختصاص داده‌اند اما در دهه ۹۰ میلادی مرسدس بنز سیستم خودرانی را روی S کلاس W140 1995 نصب کرد. این خودرو که دارای میکرو پردازنده‌های زیادی بود بیش از ۱۶۰۰ کیلومتر را در اتوبان‌ها طی کرد و بدون دخالت راننده به سرعت‌های قابل‌توجهی هم رسید. نهایتاً این سیستم باعث شکل‌گیری جدیدترین تکنولوژی‌های ایمنی مرسدس بنز شده است.

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

تمامی خودروهای CPO مرسدس بنز توسط تکنسین‌های ماهر تأیید می‌شوند

مرسدس بنز که تعهد خود به کیفیت را در همه‌جا نشان داده از طریق برنامه CPO خود طیف وسیعی از خودروها شامل سدان ها، کوپه‌ها، استیشن‌ها و شاسی بلندها را ارائه می‌کند. این خودروها توسط تکنسین‌های ماهر مرسدس تأیید می‌شوند. این امر باعث تضمین وجود خودرویی سالم و خاص می‌شود.

۱۱ نکته جالب درباره مرسدس بنز

منبع: roadandtrack

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *